TYPY PLETI: Smíšená pleť


Dnes jsem si pro vás připravila článek, který je prvním ze série článků přibližujících typy pleti. Každá z nás má jiný typ pleti, proto je důležité vybrat správnou kosmetiku a péči. Svůj typ pleti můžete snadno zjistit v našem kvízu, zde: Typy pleti

Smíšená pleť
Smíšená pleť je kombinací suché a mastné pleti. Určité partie na obličeji (většinou v T-zóně) jsou mastné, avšak ostatní partie jsou náchylné k vysoušení. Nelze se tedy o pleť starat jako pouze o mastnou nebo jako pouze o subou pleť. Kdybychom se totiž starali o smíšenou pleť jako o mastnou, suché partie by byly ještě susší a napnutější než předtím nebo by se pleť mohla více mastit a vznikaly by pupínky.

V dnešní době existuje již mnoho výrobků, keré jsou přímo určené pro smíšenou pleť, takže rozhodně vybírejte tyto. Pokud je zároveň pleť citlivá, je dobré tuto pleť doplňovat i o přípravky sensitive, které pleť tolik nezatěžují.

Denní péče
• Ráno si pleť čištěte pěnivou čistící emulzí, která správně vyčistí póry v T-zóně. Výhodou je, že po vyčistění se emulze smývá vodou, takže zbytečně pokožku nezatěžuje.
• Co se týče hydratačních krémů, určitě používejte gelové varianty, které pleť hydratují, ale nemastí ji.
• Na odličování používejte spíše přípravky na krémové bázi a pak použijte čistící gel (který zase vaši pleť zbaví přebytečné mastnoty). Na noc můžete použít noční krém s obsahem zinku.
• Peeling používejte pouze na mastné partie vašeho obličeje, tedy převážně na T-zónu.
• Naopak hydratační masky používejte na suché partie obličeje.

Líčení
K líčení používejte nemastný make-up, většinou je na něm napsané "oil-free", ideálně zmatňující make-up. Mastnější partie, které by se mohly lesknout přepudrujte sypkým pudrem.

26.9.2014

O nás
Kontakt
Spolupráce